Vremea

 

Primii 10 sportivi - anul 2011

Sporturi individuale - ATLETISM

1. Iliuţă Alexandra

prof. antrenor Ghilase Marius

  • Campionatul Balcanic Juniori I (Edirne-Turcia) prăjină - locul - III
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) prăjină - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori I (aer liber) prăjină - locul - II
  • Campionatul Naţional Juniori I (sală) prăjină - locul - II
  • Campionatul Naţional Juniori II (sală) prăjină - locul - II
  • Campionatul Naţional Şcolar prăjină - locul - II
2. Atănsoaie Cătălin

prof. antrenor Popovici Viorel

  • Campionatul Balcanic de Cros Juniori I (Serbia) cros echipă - locul - II
  • Campionatul Naţional de Cros Juniori I echipe 6000m - locul - I Popovici Viorel
  • Campionatul Naţional Juniori I (aer liber) 10.000 m. - locul - II
  • Campionatul Naţional Şcolar 5.000 m. - locul - III
  • Campionatul Naţional de Cros Juniori I 6.000 m. - locul - IV
  • Campionatul Naţional de alergare montană 8 km echipă - locul - IV
  • Campionatul Naţional Juniori I (sală) 3.000 m. - locul - VI
  • Campionatul Naţional Juniori I (sală) 1.500 m. - locul - VII
3. Miron Ştefan

prof. antrenor Gherasim Marcel

  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) înăţime - locul - I
  • Campionatul Naţional Şcolar înăţime - locul - II
  • Campionatul Naţional Juniori I (aer liber) înăţime - locul - IV
  • Campionatul Naţional Juniori I (sală) înăţime - locul - IV
  • Campionatul Naţional Juniori II (sală) înăţime - locul - IV
4. Cosma Mihai

prof. antrenor Agafiţei Gica

  • Campionatul Naţional de Cros Juniori I echipe 6000m - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori II 3.000 m. - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) 3.000 m. - locul - III
  • Campionatul Naţional Şcolar 3.000 m. - locul - III
  • Campionatul Naţional de Cros Juniori II 6.000 m. - locul - VI
5. Câmpanu Florinela

prof. antrenor Tănasă Isabela

  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) ştafetă 4 x 100 m - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori III (sală) ştafetă 4 x 1 tur - locul - I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar tetratlon - locul - I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar tetratlon echipă - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) ştafetă 100+200+300+400m - locul - II
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar tetratlon lungime - locul - II
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar tetratlon 800 m. - locul - III
  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) 300 mp. - locul - IV
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) ştafetă 100+200+300+400m - locul - V
6. Tomozei Răzvan

prof. antrenor Ursanu Viorica

  • Campionatele Internaţionale ale României 110 mg. - locul - VIII
  • Campionatul Naţional Şcolar 110 mg. - locul - I
7. Vârsag Gabriel

prof. antrenor Dudău Rodica

  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) ştafetă 100+200+300+400m - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) ştafetă 4 x 100 m - locul - III
  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) 100 mp. - locul - III
  • Campionatul Naţional Juniori III (sală) ştafetă 4 x 1 tur - locul - III
  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) 200 mp. - locul - IV
  • Campionatul Naţional Juniori III (sală) 60 mp. - locul - IV
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) ştafetă 100+200+300+400m - locul - V
8. Lodbă Andreea

prof. antrenor Popovici Viorel

  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar tetratlon 800 m. - locul - I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar tetratlon echipă - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) ştafetă 100+200+300+400m - locul - V
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar cross individual - locul - VI
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) 2.000 m.obst. - locul - VIII
9. Ferariu Mihai Vlăduţ

prof. antrenor Agafiţei Gica

  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) 400 mg. - locul - III
  • Campionatul Naţional Juniori II (aer liber) ştafetă 4 x 100 m - locul - III
  • Campionatul Naţional Juniori II (sală) ştafetă 4 x 2 tururi - locul - III
  • Campionatul Naţional Şcolar 400 mg. - locul - V
  • Campionatul Naţional Şcolar ştafetă 4 x 100 m - locul - VI
  • Campionatul Naţional Şcolar ştafetă 4 x 400 mp. - locul - VI
10. Ferariu Petru

prof. antrenor Tănasă Isabela

  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) ştafetă 100+200+300+400m - locul - I
  • Campionatul Naţional Juniori III (aer liber) 300 mg. - locul - II
  • Campionatul Naţional Juniori III (sală) ştafetă 4 x 1 tur - locul - III
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar tetratlon echipă - locul - III

Sporturi de echipă

1. Echipa de handbal Junioare I

Florea Ştefania
Ivan Irina
Măzăreanu Ana Maria
Inculeţ Ana Maria
Zlăvog Adina Gabriela
Orsivschi Alexandra Mihaela
Toma Paula Mădălina
Vasiliu Andreea
Agape Victoria Georgiana
Tiron Bianca Elena
Mormeci Lenuţa
Baltag Andreea
Bursuc Alexandra Elena
Paşcu Petronela

prof. antrenor Lupan Lenuţa


Campionatul Naţional Junioare I - locul I

2.Echipa de handbal Junioare II

Inculeţ Ana Maria
Orsivschi Alexandra Mihaela
Agape Victoria Georgiana
Tiron Bianca Elena
Barticel Diana Andreea
Ciofu Miluţa
Dorneanu Ana Maria
Ştot Alexandra
Vieriu Diana
Matei Ilona
Zamfirescu Corin
Grosu Adriana
Teiu Andrada
Mihăieş Simona

prof. antrenor Lupan Lenuţa

ONSS – locul III

3. Echipa de fotbal Juniori I

Cojocaru Sorin
Bota Alin
Svartz Cristian
Vlad Claudiu
Ciubotariu Narcis
Popa Gheorghe
Ursu Vlad
Grigoraş Edy
Ursachi Nicuşor
Baciu Dragoş
Rusu Alin
Grigoriu Constantin
Grigorescu Constantin
Acostăchioae Răzvan
Ionescu Andrei
Cojoc Florin

prof. antrenor Marian Andrei

Echipă calificată la turneul semifinal de fotbal



Sportivi în loturi naţionale:

Atletism
  1. Atanasoaie Cătălin – prof.Popovici V.
  2. Cosma Mihai – prof. Agafiţei G.
  3. Iliuţă Alexandra – prof.Ghilase M.
  4. Miron Ştefan – prof.Gherasim M.
  5. Tomozei Răzvan – prof.Ursanu V.
Handbal fete
  1. Ivan Irina – prof.Lupan Lenuţa
  2. Măzăreanu Ana Maria – prof. Lupan Lenuţa
  3. Florea Ştefania - prof.Lupan Lenuţa
  4. Inculeţ Ana Maria – prof.Lupan Veniamin
  5. Orsivschi Alexandra– pof.Lupan Veniamin
  6. Conache Mădălina– prof.Lupan Veniamin
Fotbal
  1. Creţu Alexandru – prof.Marian Andrei
  2. Suru Ştefan – prof.Marian Andrei
  3. Herghelegiu Andrei – prof.Marian Andrei
Canotaj
  1. Gavriluţă Laura - prof.Lazariuc Ioan
  2. Cioroi Irina - prof.Lazariuc Ioan

Bilanţul sportiv 2011
© 2016 Liceul cu Program Sportiv Iași. All Rights Reserved. Designed By Andrei Sorin