Vremea

 

Primii 10 sportivi - anul 2012

1. Tiron Bianca Elena

Handbal
prof. antrenor Lupan Veniamin

  • Campionatul Mondial de Junioare - Muntenegru - loc IV
  • Campionatul Naţional de Junioare I - loc I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - licee - loc I
  • Campionatul Naţional de Junioare II - loc IV
  • Componentă a Lotului Naţional de Senioare
  • Componentă a Lotului Naţional de Junioare
  • Cea mai buna jucătoare la jocul România - Ungaria (Campionatul Mondial de Junioare)
  • Cel mai bun inter stâng la turneul final a Campionatului Naţional de Junioare II
2. Agape Victoria Georgiana

Handbal
prof. antrenor Lupan Veniamin

  • Campionatul Mondial de Junioare - Muntenegru - loc IV
  • Campionatul Naţional de Junioare I - loc I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - licee - loc I
  • Componentă a Lotului Naţional de Junioare
  • Cea mai buna jucătoare la jocul România - Congo (Campionatul Mondial de Junioare)
  • Cea mai tehnică jucătoare la turneul final a Campionatului Naţional de Junioare I
3. Inculeţ Ana Maria

Handbal
prof. antrenor Lupan Veniamin

  • Campionatul Mondial de Junioare - Muntenegru - loc IV
  • Campionatul Naţional de Junioare I - loc I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - licee - loc I
  • Componentă a Lotului Naţional de Junioare
  • Cel mai bun portar la Turneul Internaţional din Ungaria
  • Cel mai bun portar la finala Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar - licee
  • Cea mai buna jucătoare la jocul România - Rusia (Campionatul Mondial de Junioare)
3. Orşivschi Alexandra Mihaela

Handbal
prof. antrenor Lupan Veniamin

  • Campionatul Mondial de Junioare - Muntenegru - loc IV
  • Campionatul Naţional de Junioare I - loc I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - licee - loc I
  • Componentă a Lotului Naţional de Junioare
4. Cosma Mihai Cătălin

Atletism
prof. antrenor Agafiţei Gica

  • Campionatele Europene de Juniori - Cros 6000 m - participare
  • Campionatul Balcanic de Juniori I, Turcia/Eskişeh - 5000 m - loc III
  • Campionatul Naţional Şcolar - 5000 m - loc I
  • Cupa României - cros 6000 m - loc I
  • Cupa României - 6000 m - loc IV
5. Miron Răzvan Ştefan

Atletism
prof. antrenor Gherasim Marcel

  • Campionatul Balcanic de Juniori II, Belgrad - înălţime - loc II
  • Campionatul Naţional de Juniori II a.l. - înălţime - loc I
  • Campionatul Naţional de Juniori II - sală - înălţime - loc II
  • Campionatul Naţional de Juniori I - înălţime - loc IV
  • Campionatul Naţional de Juniori I a.l. - înălţime - loc IV
  • Campionatul Naţional de Juniori I - înălţime - loc VI
  • Campionatul Naţional de Juniori I sală - înălţime - loc VI
6. Bogdan Andrei

Canotaj
prof. antrenor Băhnărel Sorin

  • Campionatul Balcanic Juniori Plovdiv, Bulgaria- proba 2X- loc III
  • Campionatul Naţional Şcolar - proba 1x- loc II
  • Campionatul Naţional Juniori - proba 1x- loc III
  • Campionatul Naţional Fond Juniori - proba 1x- loc V
7. Atănăsoaei Cătălin Constantin

Atletism
prof. antrenor Popovici Viorel

  • Campionatul Naţional de Juniori I a.l. - 5000 m - loc III
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - licee - Cros 6000 m - loc III
  • Campionatul Naţional de Alergare Montană - 8000 m echipe - loc IV
  • Campionatul Naţional Şcolar - 1500m - loc IV
  • Campionatul Naţional Şcolar - 5000m - loc IV
  • Campionatul Naţional de Juniori I sală - 1500m - loc V
  • Campionatul Naţional de Juniori I sală - 3000m - loc V
8. Balteanu Cătălina

Atletism
prof. antrenor Ursanu Viorica

  • Campionatul Naţional de Juniori III sală - ştafetă 4x200 m - loc I
  • Campionatul Naţional de Juniori III a.l. - 100 mp - loc I
  • Campionatul Naţional de Juniori III a.l. - ştafetă 4x100 m - loc I
  • Campionatul Naţional de Juniori 3 a.l. - ştafetă 100+200+300+400 - loc I
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - gimnaziu - tetratlon individual - loc II
  • Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - gimnaziu - tetratlon echipe - loc II
  • Campionatul Naţional de Juniori II a.l. - Stafeta 4x100 m - loc III
  • Campionatul Naţional de Juniori II - sală - ştafetă 4x2 tururi - loc IV
  • Campionatul Naţional de Juniori II a.l. - stafeta 100+200+300+400 - loc IV
  • Campionatul Naţional de Juniori III - sală - 60 mp - loc VI
9. Grigoraş Georgiana Mădălina

Atletism
prof. antrenor Ursanu Viorica

  • Campionatul Naţional de Juniori III - sală - ştafetă 4x200 m - loc I
  • Campionatul Naţional de Juniori III a.l. - ştafetă 4x100 m - loc I
  • Campionatul Naţional de Juniori III a.l. - ştafetă 100+200+300+400 - loc I
  • Campionatul Naţional de Juniori II a.l. - 400 mg - loc III
  • Campionatul Naţional de Juniori III - sala - 300 mp - loc III
  • Campionatul Naţional de Juniori III a.l. - 300 mg - loc III
  • Campionatul Naţional de Juniori II - sală - ştafetă 4x2 tururi - loc IV
  • Campionatul Naţional de Juniori II a.l. - ştafetă 100+200+300+400 - loc IV
10. Păunaş Alina

Atletism
prof. antrenor Ghilase Marius

  • Campionatul Naţional de Juniori II - sală - 60 mp - loc III
  • Campionatul Naţional Şcolar - ştafetă 4x400 m - loc III
  • Campionatul Naţional de Juniori 2 a.l. - ştafetă 100+200+300+400 - loc III
  • Campionatul Naţional de Juniori I sală - 60 mp - loc V


Bilanţul sportiv 2012
© 2016 Liceul cu Program Sportiv Iași. All Rights Reserved. Designed By Andrei Sorin